• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული , წარსულში ნასამართლევი ნ.ნ. , ყაჩაღობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 29 ოქტომბერს, თბილისში, კახეთის გზატკეცილზე მდებარე ავტოგასამართ სადგურ “გალფს” ყაჩაღურად თავს დაესხა, თანხა გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ნ.ნ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში,ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ გატაცებული თანხა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Ministry of Internal Affairs solved the case of armed robbery in Tbilisi
The officers of Isani-Samgori Police Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained previously convicted N.N. (DoB 1989) in Tbilisi for armed robbery.
Investigation established that on October 29 of the recent year, N.N. assaulted the gas station “Galpi” located on Kakheti highway, illegally appropriated cash and fled from the place of crime.
Law enforcers detained N.N. several hours later after the crime took place as a result of immediate activities. Illegally appropriated cash was seized by police as evidence.